obal alba

Cigareta ve dvou

Psychedelic Morning

Indies Scope / 2013
Žánry: folk, pop, rock
MAM520
CDSkladem: >5 ks 299 Kč

O ALBU

Kytara, cigareta a podivné ráno, kdy přemítáte, zda ten nastávající den bude taky tak nanic jako ten předchozí. Freak folk Gregoryho Dimanche transformoval v jednočlenný projekt Psychedelic Morning a nové písníčkářské album Ciagareta ve dvou. Třináct skladeb jednoho čecha s argentinskými předky a francouzskou babičkou, která měla ráda Edith Piaf ...  jo a dědeček zase Malese Davise.

Debutové album, ve kterém podstatnou roli hraje Ingrid, jak nazývá svoji „španělku“ Gregory. Jak už napovídá název alba, Cigareta ve dvou, jsou dívky a vztahy jedním z hlavních témat skladeb. Vždyť dívčí jméno měl i singl - Julie, v pořadí druhá na albu, za kterou hned následuje skladba s názvem Laura. Gregory dodává, že album ale není jen o holkách. „Já bych, řekl, že je to tak půl na půl. Já zjištuju až hodně zpětně o čem vlastně píseň je :). Když dělám píseň, většinou ze mě něco vypadne, co potřebuje ven a až třeba za půl roku si řeknu: aha :) Tak už vím o čem to je :). Já tomu říkám jedna strana emočního trojúhelníku, kdy ze sebe potřebuješ dostat nějaký věci, protože není dobrý je držet dlouho uvnitř sebe.

Album nezabředává do složitých aranží a komplikovaných melodií. „Psychoráno jsou obyčejný songy, který vznikají samovolně, nenuceně během strašně krátké chvíle a jsou strašně spontánní.“ říká o vzniku skladeb Gregory. Přestože však Gregoroy dodává. „Takže v momentě vzniku neřeším otázky vlivů. Někdo v tom slyší Mňágu, někdo klasickýho Dylana. Já zbožnuju Joy division a hlas Iana Curtise, stejně tak Davida Bowieho a The cure. Takže to všechno tam je smíchaný dohromady a přetavený v Psychedelic Morning“. Gregory staví svoje skladby na „feelingu“ spojeným s originálním způsobem zpěvu. Ten můžete slyšet  v rockové kapele Prasklá struna, tentokrát se Gregory prezentuje svoji klidnější polohou na solovém albu.

Celé to dokumentuje již povedený obal Lenky Šimečkové, který vystihuje náladu celého alba.  Tu se snaží popsat Gregory. „Podle mě se celá deska nese v duchu takovýho toho klidu, kdy si dáš večer po práci a po všech povinostech drink a cigárko a hlavou ti lítájí myšlenky na osobní problémy, radosti, vztahy, nato co jsi zažil co cheš  zažít, nebo co prožívá tvoje oblíbená knižní postava...

Cigareta ve dvou je debutové album písničkáře, který se Vám nesnaží do hlavy vtloukat moudra nebo naopak ohlušovat nepochopitelnými rýmy. Jsou to obyčejné písně všedního i nevšedního života, o emocích, které dřímají občas v každém z nás, jen o tom možná všichni nevíme…


SKLADBY

ukázka název

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Folk | Pop | Rock

obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MC 79 Kč
LP 799 Kč
obal alba

Traband

Přítel člověka
Dostupné varianty
CD limit. ed. 399 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 299 Kč
INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno