obal alba

The Birthday´s Ignorance

Ser un peyjalero

Indies Scope / 2023
Žánry:
MAM015
CDSkladem: >5 ks 399 Kč

O ALBU

V létě 1988 vzniká na české alternativní scéně nová skupina SER UN PEYJALERO ve složení Jiří Pejchal, Mirka Hornová, Mario Valerian a Roman Truksa. Pejchal a Hornová spolu už dříve hráli v kapele inklinující k minimalismu. Také SER UN PEYJALERO, jehož název vznikl jako odvozenina Pejchalova jména, se v počátcích orientovalo na minimalismus, konceptualismus a psychedelii. Kapela hrála zpočátku bez bubeníka , většina vystoupení byla neoficiálních a končila, jak už bylo tehdy zvykem, zákrokem tajné bezpečnosti.
Teprve po listopadu 1989 začíná SER UN PEYJALERO oficiálně vystupovat, avšak nová společenská situace zamíchala také obsazením kapely...
Roman Truksa mizí v USA, aby se po několika letech objevil v Praze jako legendární DJ LIQUID A a PEYJALERO vydává s Bobem Smejkalem na basu a Petrem Zikmundem na bicí v roce 1990 své první album s názvem JOINT IS BETTER THAN PANZERFAUST.  Toto album získalo také primát  prvního alba vydaného vlastním nákladem v Československu.
Fluktuace v kapele pokračuje a na postu baskytaristy se objevuje Igor Judas a za bicíma Petr Goldman. Kapela se také rozrůstá o kytaristu Jaroslava Škvarnu a saxofonisty Pavla Čecha a Mirka Švejdu.
Na jaře roku 1991 vystupuje kapela na průlomovém zahraničním koncertě ve Vídni jako předkapela THE LEGENDARY PINK DOTS opět ve změněném složení. Na basu hraje Jiří Pykal, na bicí Petr Böhm a místo Mirka Švejdy hraje na saxofony Jiří Škarek. Poté odchází z místa kytaristy Jaroslav Škvarna a působí v kapele dále jako technická a hudební opora.
Na jeho místo přichází Jiří Jurek. Ve složení Mirka Hornová, Mario Valerian, Jiří Pejchal, Jiří Pykal, Jiří Jurek, Petr Böhm a Pavel Čech hraje kapela až do roku 1994, kdy odchází Jiří Pykal a na jaře 1995 potom i Mirka Hornová. Jiřího Pykala nahrazuje Dušan Kadavý, Mirku Hornovou Marcela Zemánková. V létě 1995 kapela oficiálně končí svou činnost.   

Kapela SER UN PEYJALERO vydala tři alba: JOINT IS BETTER THAN PANZERFAUST (LP, 1990 MXM, CD, 1996 Black Point), U (CD,MC,  1993 Panton) a THE BIRTHDAY´S IGNORANCE (CD, 1995 INDIES).
Kromě Československa hrálo SER UN PEYJALERO také v Česku, Rakousku, Německu, Holandsku, Švýcarsku, Maďarsku, Itálii, ve Francii a na Slovensku.

V roce 1996 odehrála kapela ještě miniturné k vydání CD Joint is better than Panzerfaust ukončené koncertem s Legendary Pink Dots v Salzburgu a v roce 2004 příležitostný koncert s konzumací v Brně-Útěchově.


SKLADBY

ukázka název

INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno