obal alba

Přituhuje

Žamboši

Indies Scope / 2009
Žánry: acoustic, folk, rock
MAM449
CDSkladem: >5 ks 299 Kč

O ALBU

„Po posledním hraní tady u nás v jednom baru se ke mně doneslo, že to prý není žádný folk, ale „psychedelický punk“. Jistě, byla to asi nadsázka. Ale i tak si myslím, že jsme se sakra posunuli a docela Přituhuje…“

Vsetínské hudební formaci Žamboši vychází po třech letech druhé album pod názvem Přituhuje. Již za své debutové album To se to hraje… získali Žamboši od Akademie populární hudby cenu Anděl 2006. Nové album tedy vzbuzuje velké očekávání. Obsahem alba budou úplné novinky, ale také písně, které již Žamboši na svých koncertech hrají, včetně písně Svobodě, se kterou již zabodovali v soutěži Česko hledá písničku.

Folkové, či „rédlovsky“ folkrockové album Přituhuje je plné osobních výpovědí. Nechybí ale ani humorné a ironické písně, jak je u Žambochů zvykem. Jestliže debutu byla vytýkána občasná roztříštěnost, tentokrát působí album daleko sevřenějším, i když stále pestrým dojmem. Jan Žamboch to jen potvrzuje: „Přál jsem si udělat jinak znějící album, více zvukově kompaktní, rozmáchlejší v aranžmá, a přitom pohromadě držící tématy písní. Snad se zadařilo.“ CD obsahuje 12 písní, jejichž autorem je opět téměř výhradně Jan Žamboch, i když „než se u nás zrodí píseň, dost o tom mluvíme dohromady, Staňka je mou první kritičkou a bubeník Juří zase řídí ministerstvo širšího záběru. Každý na tom má svůj podíl, i když jsem pod textem a muzikou podepsaný já. Ovlivňují mne.“

Producentem je Tomáš Zeno Václavík, hudebním producentem desky je pak uznávaný kytarový mág Peter Binder. V roli hostů se natáčení zúčastnila hvězdná sestava: Jaromír Honzák – kontrabas (Jaromír Honzák Quintet, Iva Bittová, Bratři Ebenové), Michal Žáček – příčná flétna, saxofony (Buty, Gizd-Q, Petr Lipa band, Jaromír Nohavica), Petr Vavřík – baskytara (Buty, Laputa), Peter Binder – elektrické kytary (Tarzan Pepé, Pavla Milcová), Jakub Kupčík – perkuse (Gizd-Q, Jana Kirschner band), Marcel Gabriel – bicí (Babička). Natáčelo se opět v osvědčeném Studiu „V“ ve Zlíně, za zvukovým pultem se střídali zvukoví mistři Ivo Viktorin a Petr Vavřík. Obal zdobí reprodukce obrazu Františka Segrada.

Žamboši, tedy trojice tvořená vsetínským písničkářem Janem Žambochem, jeho ženou a zpěvačkou Stanislavou Žambochovou a citlivým perkusistou Jiřím Nedavaškou v roli stálého hosta, podpoří vydání alba Přituhuje pěticí křtících koncertů. Odehrají se v těchto termínech a městech: 15.5. – Olomouc, 19.5. – Ostrava, 20.5. – Praha, 22.5. – Vsetín a 8.6. – Brno. Diváci se mohou těšit na nečekaně nový zvuk a zajímavé hosty. Pro dokreslení atmosféry se budou podávat valašské speciality.


SKLADBY

ukázka název

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Acoustic | Folk | Rock

obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MC 79 Kč
LP 799 Kč
obal alba

Traband

Přítel člověka
Dostupné varianty
CD limit. ed. 399 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 299 Kč
INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno