obal alba

Přerod

Tereza Hrabini

Indies Scope / 2023
Žánry: electronic
2664630
LPSkladem: >5 ks 549 Kč

O ALBU

Uhrančivá Tereza Hrabini debutuje albem Přerod na kterém nabízí autorské písně v ambientní náladě. Kytara a jemná elektronika prostupují skladby ve kterých hlas Terezy povznáší do snových dálek a přibližuje do krajin srdce. Přerod nabízí osm skladeb a je dostupný také na vinylu. 

Po dvou singlech "Řeka v zimě" a "Pole vlčích máků" je tu celé album. Nahrávka "Přerod" je nabitá emocemi transformace a proměn. Skrze písně se posluchači proplétají skrz zranění, bolest až k nalezení stability v kráse pomíjivého lidského života. Poslechový zážitek zahajuje krátký chant “Kai! Kai! Kai!", který symbolicky odkazuje na jihoamerický rituál Moondance. V úvodní písni "Žlutý dům" Tereza zachycuje atmosféru táboráků, letních dní a nostalgie. Tato píseň je jakýmsi loučením s dětstvím a otevírá dveře do dalších hudebních příběhů.

Skladba "Pole vlčích máků" v sobě nese téma nadějí a snů, které se však neustále zdají vzdáleny. Následující píseň "Svéhlavosti" se pohybuje v podobných emocionálních sférách. "Řeka v zimě" představuje zlomový bod, ve kterém se člověk musí konfrontovat se situací a přijmout nutnost změny.

Píseň "Přerod" nabízí útěchu v přítomném okamžiku, v němž temnota a překážky poskytují cestu k vnitřnímu klidu. Album uzavírá skladba "Hledání stromu" a meditativní "Dotkni se".

Charakteristickým prvkem písní jsou vícehlasy, šumy, zasněné kytary a lehce orientální prvky, inspirované cestami do Indie. Na výsledné podobě písní se podílel producent a hudebník Tomáš Tkáč. Texty čtyř písní vycházejí z pera básnířky Evy Černé. “Sbírky Okamžiky života a Laskavosti mě inspirovaly k tvorbě, během které se mi znova a znova odkrývaly nové vrstvy krásy básní,” vysvětlila Tereza. Energii písním dodávají perkuse polského hudebníka Macieje Gizejewski

Ponořte se do hlubin vnitřního světa a připravte se na hudební dobrodružství, které vás zavede do nejzazších zákoutí emocí a zvuků.


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Electronic

obal alba

Lesní zvěř

Lesní zvěř
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Al-Yaman

Insanyya
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Hi-Fi

Digestoř
Dostupné varianty
CD 249 Kč
obal alba

Dva

Hu
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Kieslowski

Na lože
Dostupné varianty
INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno