obal alba

Pouta

Zuby nehty

Indies Scope / 2023
Žánry: alternative, folkrock
2664629
CDSkladem: >5 ks 349 Kč

O ALBU

Malé zuby mají svoje Pouta - Legendární Zuby nehty mají svoji komorní verzi, trio Malé Zuby. Základem je Marka Míková (elp) a Pavla Jonssonová (bg), se kterými někdy vystupuje  Jana Kaplanová (dr, tp). Jana s Pavlou a Markou natočily ve studiu Ondřeje Ježka Jámor nové písňové album, které má datum vydání 20.října 2023 pod názvem Pouta.

Na desce najdete 12  autorských písní z pera Pavly Jonssonové a Marky Míkové. Autorka a zpěvačka Malých zubů Marka Míková vysvětluje název alba: “Pouta jsou o tom, co nás spojuje. Ať už chceme, nebo ne, jsou mezi námi vztahy a pouta, protože nežijeme na světě sami. A přes to, že to často není lehký, člověk za to cítí vděčnost. A Pavla Jonssonová pokračuje: Kapela Malé Zuby je založena na poutech, vytvořených z neviditelných sítí. Vlastně nikdo přesně netuší, odkud se ta pouta vzala, možná je z hloubi moří vynesli narvalové, možná se zjevila na sedadle vlaku, zrovna přejíždějícího Negrelliho viadukt. Pavla něco našla Pod Novým lesem, zatímco holubice kroužila s černým havranem.”

Skladatelský rukopis obou autorek je nezaměnitelný,  proto každý kdo někdy slyšel Zuby nehty se bude od první písně cítit jako doma. Díky komornějšímu obsazení, ale vystupuje na povrch více poetičnost textů a zároveň syrovost samotných skladeb. Trio Malé zuby tak skvěle doplňují hudební polohu, kterou mají domovské Zuby nehty. Komorní projekt Zubů nehtů protnul do všech písní základní otázku ”Na čem vlastně v životě záleží?”. Při hledání odpovědi vás Malé zuby zavlečou na pozoruhodná místa, Budete se ztrácet v krajině, na rukou pouta a bude se vám chtít poslouchat zas a zase.

 


SKLADBY

ukázka název

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative | Folkrock

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MC 79 Kč
LP 799 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 299 Kč
INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno