obal alba

Nejistota

Kolektivní Halucinace

Indies Scope / 2024
Žánry: alternative
2664643
CDSkladem: >5 ks 369 Kč

O ALBU

Nejistota proměňuje realitu Kolektivní Halucinace. Novou nahrávku “Nejistota” natočila kapela Kolektivní Halucinace za producentského dohledu Tomáše Havlena. Od vydání předchozího alba “Reality” uběhly tři roky, z tria se stalo duo a realitou současného světa začala čím dál více pronikat nejistota, kterou zpracovala kapela do deseti skladeb. Album Nejistota je spíše zachycením stavu mysli, než-li zvukovou konstrukcí a výsledkem je autentická esence atmosféry své doby. 

Kolektivní Halucinaci tvoří dvojice kladenských muzikantů. Bubeník Tomáš Příkaský a Jakub Mühlfeit, který kromě zpěvu a kytary navíc v kapele píše všechny texty písní. Jakub zároveň vysvětluje, proče se album jmenuje Nejistota: “Všichni čekají, až se vrátí starý dobrý svět. Bude to ale nejistota, která nás obejme, aby všechny osvobodila. Jestli se chcete dozvědět, co se před našima očima dělo od vydání našeho předchozího alba Reality, poslechněte si naši novinku. Je to skrýš emocí, balíček hudby a poezie, smíšený a propojený a připravený stát se součástí vaší reality.”

 Texty jako by se prolínaly mezi sněním a zároveň zcela reflektovaly okolní situaci. Vše pak podporuje místy minimalistická a někdy až elektronicky hyperpopová hudba, která staví na písničkářských základech, které Kolektivní Halucinace protěžuje už od svého prvního alba. “Tomáš Havlen (jinak polovina kapely post-hudba) nám říkal, že chce projasnit poselství textů popovým zvukem a tento princip se stal určujícím pro naši spolupráci na celém albu. Zásadní změnou bylo, že se producent jakoby stal členem kapely. Vzájemně jsme diskutovali vše do nejmenších detailů a ze vzájemného dialogu vyplynulo to, co slyšíte.” říká Jakub Mühlfeit. 

 

Kolektivní Halucinace každou svoji nahrávkou postupuje ve svém pátrání o co nejlepší symbiózu mezi poezií, hudebním textem a samotnou formou písně. Nejistota je v tomto případě trochu zavádějící název pro album, které nabízí tak silné skladby. 

 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT Alternative

obal alba

Květy

Střela zastavená v jantaru
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Prouza

V tichosti
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Vladimír Václavek a Iva Bittová

Bílé inferno
Dostupné varianty
CD 299 Kč
MC 79 Kč
LP 799 Kč
obal alba

Květy

Jablko jejího peří
Dostupné varianty
CD 299 Kč
obal alba

Květy

Myjau
Dostupné varianty
CD 299 Kč
INDIES SCOPE
© Indies Scope

IČ 17591864     /     Cejl 825/20, Zábrdovice, 602 00 Brno